Ing. Petr NÁHLÍK

Ing. Petr Nahlik
Ing. Petr Nahlik

 

Petr Náhlík – politik

Petr Náhlík – občan

 Petr Náhlík – facebook

 Videa

1. Kdybyste se měl charakterizovat jako člověk, co byste o sobě řekl?

Jsem otec tří dětí, třicet let šťastně ženatý se ženou Věrou. Křesťan, skaut a tramp. Pracuji jako manažer ve veřejné dopravě a věnuji se komunální politice.
Jsem člověk, který si snaží zachovat vnitřní svobodu. Jsem programový nevlastník auta a televize. Vzděláním jsem projektant a geodet a díky tomu se snažím vnímat svět s nadhledem a především v souvislostech. Z toho plyne, že jak v osobním životě, tak v zaměstnání a komunální politice se snažím zabývat tím, co má dlouhodobý smysl.

2. Proč jste se rozhodl kandidovat v Komunálních volbách za KDU-ČSL?

To je celkem jednoduché – protože jsem přesvědčen, že křesťansko-demokratické myšlenky a hodnoty mají smysl. A bez podpory rodinné politiky nevyroste nová generace, která by jednou uživila stárnoucí populaci v Čechách. Na těchto principech stavím svojí práci v komunální politice dlouhodobě a mám zkušenost, že je oceňována nejen občany, ale i partnery (ba i protivníky) v politice – ať již zprava nebo zleva. A to i přesto, že říkám věci tak, jak je vidím, ne tak, jak je chtějí mnozí slyšet.

3. Jakých hodnot si vážíte a co Vám naopak nejvíce vadí?

Vážím si věrnosti. Vadí mi pravý opak. A také lidé bez názoru či bez páteře.

4. Máte svoje životní krédo či motto?

Motto: M. Gándhí: Oko za oko – a celý svět bude slepý.
Celý dosavadní život jsem se snažil žít mezi dvěma póly. Jeden z nich je vnitřní svoboda a druhý rozvaha. Jde mi o to, abych svým svobodným rozhodnutím neomezoval svobodu druhých. Vyjádřeno v heslech – jeden pól: Vnutí-li ti linkovaný papír, tak piš „napříč“. Druhý pól: Prorazil jsi hlavou zeď – co budeš dělat v sousední cele?

5. Máte nějakou oblíbenou politickou osobnost či vzor?

Z časů disentu a samizdatu Václava Havla a filosofa a křesťanského demokrata Václava Bendu. V současnosti jsem na politické scéně žádnou osobnost, kterou bych chtěl mít za vzor, nenašel.

6. Co Vás nejvíce zajímá ve městě, kde kandidujete?

Urbanistické řešení města. Kontrast dobrých základů – ať již z doby založení či z doby I. republiky – s tím, co napáchal bolševik v 70. a 80. letech.

Co jsou největší plzeňské problémy? Co byste chtěl změnit?

Největším problémem je a bude doprava. Plzeň je jejím přirozeným zdrojem i cílem.
Řešit ji je nutné investičně – především výstavbou západního okruhu a tramvajové tratí k areálu ZČU na Borských polích; a také jejím zatraktivněním – zavedením rodinné jízdenky tj. zlevněním předplatného jízdného o 50 %, Chtěl bych změnit přístup radnice k řešení problémů. Poslední období se řešilo většinou jen to, co přináší okamžitý politický efekt či „body“ – nejpozději před volbami. Na systémové dlouhodobé projekty se „zapomnělo“. Jedním z nich je právě západní okruh. Právě otevřený úsek se vykupoval 8 let – v letech 2002 – 2010. Bohužel v letech 2010 – 2014 se pro další úsek nevykoupil ani 1 m2 potřebných pozemků, Tento ztracený čas je potřeba dohnat – jinak je ohroženo čerpání dotací od státu i EU!

7. Teď něco lehčího – jaký máte rád druh humoru?

Nejvíc „kreslený“. Myslím, že v Čechách je v současnosti Miroslav Kemel nepřekonatelný. Už dosáhl kvalit „klasiků“ – tedy Vladimíra Jiránka a Vladimíra Renčína.

8. Jaká je Vaše oblíbená kniha či autor?

Proč bychom se netopili od mého kamaráda Zdeňka Šmída.

9. Umíte vařit a jaké jídlo byste zvládl uvařit přátelům?

Vařit jsem se naučil už v mládí díky skautingu a trampingu. Vařím rád, ale nemám na to moc času. O víkendu nejspíš buřty na pivě, doma bych přátelům uvařil svíčkovou. O knedlíky bych požádal manželku s obvyklými slovy: Já to nestíhám…

10. Co Vás v poslední době pobavilo?

Jako obvykle můj syn Tomáš. Převzal ode mne totiž různé slogany a „hlášky“. Přijdu z práce, a pokud nesedí u počítače, leží na posteli a čte X-tý díl Úžasné zeměplochy od Terryho Pratchetta. Ani sebou nehne a hltá očima příběh. Říkám mu: To´s trochu přehnal…Aniž hnul brvou, odvětil: … ´si říkal, že ´si zvyklej na ústrky…

11. A nakonec jedna dotěrná otázka – jaké máte neřesti, se kterými bojujete?

Podle mé ženy se stávám workoholikem. Občas zapomínám, že den má jen 24 hodin a že bez spánku se žít nedá…

Materiály na kampaň

Můžete nás podpořit tím, že nás přes internet nebo osobně doporučíte.

email Nahlik